| Online managers work Mn-Sn: | 08:00 - 21:00 |
| Online order pick-up point Mn-Fr | 09:00 - 14:00 |
| Shopping cart | 24/7 |
Screen ShM-2 medical ward two-section TM Omega, production of TOV "Omega Invest Group" (Ukraine).
It is used in medical and recreational institutions as a temporary partition for separating a part of the room (examination, reception, treatment room).
The screen consists of a metal frame on which the fabric is stretched. The frame of the screen is made of a metal profile with a polymer-powder coating that is resistant to disinfection and mechanical damage. Each section has roller bearings.
Overall dimensions, (length/width/height), mm: 1520x500x1800.
Weight, kg - 8.5.

| Main Attributes | |
|---|---|
| Number of sections (sashes) | 2 |
| Number of wheels | 5 pieces. |
| Equipping the wheels with a locking system | Yes |
| Manufacturer | OMEGA INVEST GROUP |
| Manufacturer country | Ukraine |
| Screen frame material | Metal |
| screen screen material | Textile |
| Screen supports | wheels |
| Color | Blue |
| dimensions | |
| Weight | 8.5 kg |
| Screen width | 1520 mm |
| Screen height | 1800 mm |
| Section width | 750 mm |
| Section height | 1800 mm |
Screen ShM-2 medical ward two-section TM Omega, production of TOV "Omega Invest Group" (Ukraine).
It is used in medical and recreational institutions as a temporary partition for separating a part of the room (examination, reception, treatment room).
The screen consists of a metal frame on which the fabric is stretched. The frame of the screen is made of a metal profile with a polymer-powder coating that is resistant to disinfection and mechanical damage. Each section has roller bearings.
Overall dimensions, (length/width/height), mm: 1520x500x1800.
Weight, kg - 8.5.

| Main Attributes | |
|---|---|
| Number of sections (sashes) | 2 |
| Number of wheels | 5 pieces. |
| Equipping the wheels with a locking system | Yes |
| Manufacturer | OMEGA INVEST GROUP |
| Manufacturer country | Ukraine |
| Screen frame material | Metal |
| screen screen material | Textile |
| Screen supports | wheels |
| Color | Blue |
| dimensions | |
| Weight | 8.5 kg |
| Screen width | 1520 mm |
| Screen height | 1800 mm |
| Section width | 750 mm |
| Section height | 1800 mm |