| Online managers work Mn-Sn: | 08:00 - 21:00 |
| Online order pick-up point Mn-Fr | 09:00 - 14:00 |
| Shopping cart | 24/7 |
Case ШМ-1с medical with a safe glass TM Omega, production TOV "Omega Invest Group" (Ukraine).
The ShM-1s medical cabinet with a safe is designed to place instruments, materials and medicines in examination, dressing and operating rooms of hospitals and clinics, as well as other healthcare institutions. The cabinet is a metal structure made of unified elements. The cabinet doors and shelves are made of glass. A metal handle is installed on the door, which fixes the door with a magnet in the closed position. Has 2 glass shelves. In the lower part of the cabinet there is a metal safe, which is closed with a lock.
Overall dimensions of ShM-1s: 500*400*1620 mm.
| Main | |
|---|---|
| Manufacturer | OMEGA INVEST GROUP |
| Manufacturer country | Ukraine |
| Type of shell | collapsible |
| door | 2 pcs. |
| open shelf | 3 pcs. |
| closed shelf | 2 pcs. |
| Presence of a tracer | No |
| Number of locks | 1 PC. |
| Color | White |
| dimensions | |
| Cabinet width | 500 mm |
| Cabinet depth | 400 mm |
| cabinet height | 1610 mm |
| Cabinet weight | 40 kg |
| Production material | |
| Housing material | Metal |
| facade material | metal, glass |
Case ШМ-1с medical with a safe glass TM Omega, production TOV "Omega Invest Group" (Ukraine).
The ShM-1s medical cabinet with a safe is designed to place instruments, materials and medicines in examination, dressing and operating rooms of hospitals and clinics, as well as other healthcare institutions. The cabinet is a metal structure made of unified elements. The cabinet doors and shelves are made of glass. A metal handle is installed on the door, which fixes the door with a magnet in the closed position. Has 2 glass shelves. In the lower part of the cabinet there is a metal safe, which is closed with a lock.
Overall dimensions of ShM-1s: 500*400*1620 mm.
| Main | |
|---|---|
| Manufacturer | OMEGA INVEST GROUP |
| Manufacturer country | Ukraine |
| Type of shell | collapsible |
| door | 2 pcs. |
| open shelf | 3 pcs. |
| closed shelf | 2 pcs. |
| Presence of a tracer | No |
| Number of locks | 1 PC. |
| Color | White |
| dimensions | |
| Cabinet width | 500 mm |
| Cabinet depth | 400 mm |
| cabinet height | 1610 mm |
| Cabinet weight | 40 kg |
| Production material | |
| Housing material | Metal |
| facade material | metal, glass |